Microsoft Math 2007

microsoft math 13 Microsoft Math 2007

Microsoft’un öğrenci ve eğitmenler için hazırlamış olduğu matematik editörü ile matematiksel işlemleri yapabilirsiniz. Öğrencilere matematikte büyük bir yardım destek sağlayacak olan bu program ile denklem çözümü, trigonometrik hesaplamalar , grafik çizimleri .

lineer cebir uygulamaları, türev ve integral hesaplamaları yapabilirsiniz. Belirli ve belirsiz integral hesaplamaları, limit hesaplamaları, toplam ve çarpım fonksiyonları hesaplamalarıyapabileceğiniz mükemmel bir hesap makinesi. 3 ve 2 boyutlu grafikleri sadece denklemini yazarak nası çizildiğini görebilirsiniz.
Bunların yanında bir soru yazdığınızda sadece çözümünü değil çözüm sırasındaki aşamalarıda ayrıntılı olarak görebiliyorsunuz.üçgenlerde kenar ve açı hesaplamaları yapabileceğiniz gibi, birim çevirme özelliğide bulunmaktadır.
Portable versiyonu ise tablet pc lerde kalem kullanarak yazacağınız karakterleri tanıyacaktır.

Programı buradan indirerek uzun süre kullanabilirsiniz.

Yorum yaz

*
Sizin bir script,virus ya da zararli bir yazilim olmadiginizi, asagidaki kodu dogru girerek yapacaginiz yorum ile anlamis olacagim. Guvenlik geregi yapilan bir uygulamadir. Girmeniz gereken kodun uzerine tiklayarak, kodlari sesli olarakda dinleyebilirsiniz. Bu resme tiklayarak harfleri sesli olarak dinleyebilirsiniz.
Guvenlik kodunu sesli dinle

Haberler
Sizlerin yorumu bizler için çok önemli lütfen yorum yazınız6.Sınıf konuları eklenmiştir...

Kümeler
Olasılık
Örüntüler
Çarpanlar ve Katları
Kalansız Bölünebilme
Toplama ve Çarpma
Ondalık Kesirler
Doğrunun Yolculuğu7.Sınıf konuları eklenmiştir...

Olasılık
Çemberler
Tam Sayılar
Oran Orantı
Permütasyon
Koordinat Sistemi8.Sınıf konuları eklenmiştir...

Fraktallar
Gerçek Sayılar
Kareköklü Sayılar
Histogram Oluşturalım
Üçgende Açı Kenar
Öteleme Yansıtma Döndürme